מס על ביודיזל 2010

מהפכת מיסוי ירוק אוגוסט 2010

אחרי כל ההבטחות לפטור ממס לדלקים ירוקים, נראה כי חזון הביודיזל בארץ עדיין רחוק.

דו"ח ועדת מיסוי ירוק 2007 קבע חובת מהילה של 5% ביודיזל בכל הסולר בישראל. טענות שונות ועיכובים עיכבו את ההחלטה עד כה,  לאור הממצאים היינו מצפים לפטור ממס לביודיזל לפחות מייצור מקומי, ומענקים ותוכניות לעידוד הייצור והשימוש בביודיזל.

אך ההפך הוא הנכון נראה כי ההחלטה האחרונה של משרד האוצר למסות את הביודיזל במס בלו בשיעור זהה לסולר כ 2.5 ₪ לליטר. המשמעות של מיסוי זהה לסולר יסמן את סוף עידן הביודיזל בישראל.

ההחלטה להטיל מס על ביודיזל מגיעה במפתיעה לאור הנחיה להוציא צו שיחייב את בתי הזיקוק למהול את הסולר בשיעור של 5%, נציין כי בתי הזיקוק כיום כבר מוהלים את הסולר המסופק לאירופה שם קיימת חובת מהילה בסך 5%, צו זה עדיין לא יושם אך לבינתיים לא נראה כי מעודדים את תחום הביודיזל.

אז מה צפוי לענף הביודיזל?

עלות דלקים וסולר נקבעות גם ממחיר עולמי שלאחרונה עלה לרמות גבוהות וירד לרמתו הנוכחית. אך שיעור נכבד מעלות הדלק היא מיסוי של מס בלו כ 2.5 ₪ לליטר ומע"מ. עלות ייצור ביודיזל גבוהה מעלות זיקוק סולר מנפט ולכן ללא פטור ממיסים ואף עידוד מדינה לא נראה כי הענף יגדל בישראל.

אז מהיום משלמים מס על ביודיזל?

באוגוסט לאחר הקביעה על מיסוי ביודיזל נשמעו קולות כי ניתנה דחייה לבחינה מחודשת, באם ההחלטה על מיסוי לא תשתנה כנראה שיהיה סוף עידן הביודיזל בישראל לעומת זאת פטור ממס וחובת מהילה יכולים לעודד ולהביא אף ליעד המדינה של שימוש ב 5% ביודיזל.

פורסם ביום: 30 באוגוסט, 2010 | בשעה: 5:56 am | קטגוריות: האם יהיה מס על ביודיזל | ניתן להתעדכן בתגובות חדשות לפוסט באמצעות פיד RSS 2.0. ניתן להוסיף תגובה, או לשלוח טראקבק ישירות מאתרך.

הוסף תגובה !